E-poest ostmise eelised

Hind, valik ja transport

Üks eelis tavaliste poodide ees on võimalus leida kiiresti parim tehing. Sellega aitavad üldjuhul otsimootorid ja hinnavõrdluslehed. Sageli on odavam tellida korraga suurem kogus kaupa (eriti kui kaup saadetakse välisriigist), sest väikse koguse tarnimine on kallim. Paljud e-poed pakuvad tasuta tarnet, kui ostukorvi väärtus ületab kindlat summat. Poest ostes ja transporti tellides võib kulu olla mitukümend eurot.

Mugavus

E-poed on tavaliselt avatud ööpäev läbi. Paljudel klientidel on võimalik internetti kasutada nii kodus kui ka tööl. Nutitelefonidega on võimalik virtuaalset poodi külastada igal pool, kus internet levib. E-poest ostetud kaupa on õigus tagastada, uue vastu vahetada või raha tagasi saada (Euroopa Liidus on selleks aega 14 päeva, kaup peab olema säilinud muutumatul kujul).

Informatsioon ja ülevaated

On-line-poed peavad kirjeldama tooteid teksti, piltide või multimeedia abil. Mõned e-poed jagavad täiendavat informatsiooni (või viitavad sellele), nagu ettevaatusabinõud, tootedemonstratsioonid või tootja tehnilised nõuded. Peale selle jagatakse ka taustainfot või soovitusi how-to-juhendites, et klient saaks kindlasti toote, mida ta otsib. Mõned e-poed lubavad klientidel enda tooteid hinnata ja kommenteerida. Ülevaated ja blogid jagavad kasutajatele teavet, kust saada toode soodsamalt (Eestis nt hinnavaatlus.ee). Kui tavalistes poodides saab infot toote kohta üldjuhul teenindajatetelt, siis veebipoes käib küsimine e-posti või telefoni teel. Mõned e-poed pakuvad ka vestlust reaalajas.